KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10302612
nr 1030 2612
Iris Rystedt
(1876-1958), Sverige
Oljemålning, Iris Rystedt, sent 1800-tal, Porträtt av Pierre Louis Alexandre, 32x28
Kondition: Färgbortfall, krackeleringar
Iris Rystedt, svensk bildkonstnär född 1876, död 1958 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 11 april 2016
kl 19:19:48
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr
2.200 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.400 kr